lichess.org
Donate
Kaczoreczek Lichess coach picture

Piotr Kaczorowski

Dyplomowany trener (dokładny i cierpliwy), autor 5 książek i kilkuset artykułów szachowych, trzech tysięcy filmów na YouTube, prowadzi klub Szachowy Uniwersytet.

LocationWarszawa Poland
LanguagesPolski, русский язык, Deutsch, English (US)
RatingFIDE: 2056
Hourly rateDwa złote 23 grosze za minutę. Czwartki 20.00 - 22.00 (strategia plus taktyka) zajęcia grupowe 2 x 23 zł. od osoby
AvailabilityAccepting students
Active

About me

Magister inżynier elektronik-cybernetyk uzyskał dyplom Wojskowej Akademii Technicznej w 1983.
Dyplomowany trener szachowy — Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, styczeń 1989. Instruktor szachowy pierwszej klasy od 1986 roku. Instruktor szachowy od 1978 roku.
Redaktor naczelny i wydawca miesięcznika "Szachy", który ukazywał się w latach 1995–2009.
Zawodowy trener szachowy.
Teoretyk szachowy, analityk, komentator szachowy, autor pięciu książek szachowych oraz ponad tysiąca artykułów o szachach.
Kieruję Fundacją 23, która prowadzi następujące projekty: "Szachowy Uniwersytet", "Brydżowy Uniwersytet", "Metacybernetyka" na You Tube (Na dole znajduje się zapis transmisji na żywo oraz pięć skomentowanych przeze mnie partii, które można obejrzeć z moimi komentarzami.) oraz sekcję szachową, zarejestrowaną w Polskim Związku Szachowym, w której szkolimy ponad setkę dzieci, robimy turnieje szachowe na żywo.

Playing experience

Rozegrałem ponad tysiąc klasycznych partii, których większość dostępna jest w ogólnodostępnych bazach partii szachowych; kilkaset partii korespondencyjnych (także są w bazach), kilka tysięcy partii w sieci (sporo jest dostępnych) i niezliczone partie korespondencyjne.
Co ciekawsze partie komentuję w filmach na You Tube . Na dole są cztery moje partie, które można obejrzeć z moimi komentarzami.

Teaching experience

Moi zawodnicy, których szkoliłem to reprezentanci Polski; między innymi cztery mistrzynie międzynarodowe: sukcesy to Mistrzostwo Polski Kobiet; brązowy medal ME do lat 10, mistrzostwa Polski do lat 10/12/14; mistrzostwa i medale mistrzostw Warszawy dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych; mistrzostwa i medale mistrzostw Mazowsza dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych;
Uczyłem szachów od 1977 roku w następujących klubach: RKS Marymont, HKS Hutnik, WAT, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego, Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych, Szachowy Uniwersytet. W latach 1987 -1993 byłem trenerem koordynatorem w Warszawskim Związku Szachowym.
W klasyfikacji Stołecznej Federacji Sportu, miałem trzecie, pierwsze, drugie, pierwsze miejsce w klasyfikacji warszawskich szkoleniowców przez cztery kolejne lata.
Napisałem sporo artykułów o tym, jak trenować innych, o samoszkoleniu, o pracy z dziećmi małymi i większymi.

Other experiences

Mam.
Pytajcie, a się dowiecie więcej. :)
Ranking ICCF 2357 (maksymalny 2443).

Best skills

Nauka debiutów, tworzenie repertuaru debiutowego, typowe pozycje gry środkowej, teoria gry końcowej.
Przygotowanie do turnieju. Prowadzenie zawodnika w czasie turnieju (analiza rozegranych partii i przygotowanie do partii).
Analiza i komentowanie partii uczniów.

Teaching methodology

Kompleksowy trening z zastowaniem metod cybernetycznych.
Po analizie umiejętności ucznia dobieram odpowiednią metodę i formy treningu.
Uczę przez sieć (Skype lub Lichess), w mojej siedzibie, w domu ucznia, podczas turnieju wyjazdowego, podczas sesji wyjazdowej lub w stolicy.
Cena dotyczy lekcji przez sieć (niektórzy używają nazwy "internet").

Youtube videos